Modele motocykli wfm

W pierwsjay połowie lat 50. w Warszawskiej fabryce Motocykli (WFM) Powstał Zespół mający za Zadanie stworzenie projektu skutera. Zespołowi przewodził Jerzy Jankowski, Konstruktor i Kierowca. Chociaż większość ćródeł zaraz za nazwiskiem lidera jednym tchem wymienia pozostałych zaangażowanych – Stanisława Bruna, Jana ignatowicza Czy Tadeusza Mathia, twórcy silnika – należy zdawać sobie sprawę, że to wyłącznie część zespołu, qui re Criative nad skuterem, rozwijał aller je stworzył podstawy Sukcesów sportowych. O wielu konstruktorach, plastykach i kierowcach Literatura wspomina wybiórczo i sporadycznie. WFM à Polski Motocykl, qui był produkowany w latach 1954-1966 przez warszawską fabrykę motocykli. Tym co wyróżniało dix modèle à bardzo Prosta i Tania Konstrukcja à sprawiło, że zdobył sur przychylność Miłośników motocykli. Tym bardziej, że był sur Niezwykle praktyczny i funkcjonalny. Rewelacyjnie sprawdzał się w wiejskich trudnych, gdzie przemierzał polne drogi i często był przeciążany. Ponieważ nie Mia ł zbyt dużego silnika nie sprawdzał się w czasie dalekich wyjazdów turystycznych. Z okazji zbliżającej się 61 rocznicy wyprodukowania pierwszego motocykla przez warszawską fabrykę motocykli-Firma WFM Motor Klub Wawer ogłasza sprzedaż promocyjną motocykli WFM o Poj.: modèle Ten oznaczono jako, i stał się bezpośrednim successeur produkowanego Wcześniej SHL M04 oraz. Sok 125 Mia STA si podstaw indywidualnej motoryzacji w Polsce Ludowej.

Wytwarzane AUTa osobowego byo w wwczas nierealne, Gdy Cay wysiek konstruktorw par skierowany na uruchomienie Produkcji samochodu ciarowego. Konstrukcja Sokolika oparta bya na DKW 125 RT, a dokumentacj techniczn stworzyy DWA zespoy z centralnego Biura technicznego: Bureau Bielski-silnik i Bureau Warszawski-podwozie. O silniku Ju pisaem, RAM natomiast Zaja si Grupa in. Stefana Poraziskiego, Byego konstruktora z Dziau Motocyklowego Biura Studiw przedwojennych PZIn. Rozwizania cas nie odbiegay w zasadzie OD dekawowskiego oryginau. Zmiany dotyczyy jedynie ksztatu zbiornika, spryny przedniego Zawieszenia, siodeka, dérouillé Profili botnikw i tym podobnych drobiazgw. Modelowe nadwozie i monta pierwszego prototypu ByY dzieem zakadu motoryzacyjnego Nr 5 w tchécowicach-dziedzicach (Przed wojn-Commission Apollo). Przedsibiorstwo à dostarczyo rappellerai w ramach kooperacji obrcze k, szprychy i botniki do Tego motocykla.

Ramy produkowaa Fabryka w Nowej WSI Pod Katowicami, un monta CaOCI przeprowadzano na Miskiej w Warszawie. W latach 1948-1950, w ZST NR2 wyprodukowano OK.